​​На 25 квітня у Вищому антикорупційному суді було призначено засідання у справі народного депутата Анатолія Гунька, якого обвинувачують в отриманні хабара у 85 тис доларів. 

Засідання мало проводитися з 12:45 і до кінця робочого дня. Однак засідання не відбулося, оскільки нардеп не прибув до суду.

Адвокат повідомив, що Гунько бере участь у важливих голосуваннях у Верховній Раді, й з Апарату парламенту нібито мали надійти документи на підтвердження поважності причин неявки. Втім, ВАКС жодних документів не отримав. 

Суддя Тетяна Криклива, Ольга Саландяк та Віталій Дубас розцінили це як неприбуття у судове засідання без завчасного повідомлення. 

КПК передбачає відповідальність як за неявку за викликом без поважних причин, так і за неповідомлення про причини неприбуття. За такі дії передбачений штраф від 1514 грн до 6056 грн.

Прокурор САП зазначив, що оскільки Гунько вперше допустив таке порушення, то достатнім буде стягнення у у 3028 грн. 

Захист заперечував проти стягнення, зазначивши, що Гунько вжив заходів для завчасного повідомлення суду, однак з якихось причин лист з Апарату Верховної Ради не надійшов до ВАКС. 

В підсумку колегія суддів задовольнила клопотання прокурора та стягнула з Гунька 3028 грн за зрив судового засідання. 

Наступне засідання призначили на середину травня.

У самого нардепа поки ніяк не коментували цю новину. 

* * *

Як відомо, народний обранець (голова Тимчасової слідчої комісії ВРУ з питань розслідування фактів корупції на державних підприємствах, в установах та організаціях Національної академії аграрних наук України) запропонував підприємцю отримати під обробку землю, яка перебувала у постійному користуванні держпідприємства академії, підбуривши його до підкупу службових осіб НААНУ та місцевого топпосадовця, інформують у НАБУ.

За кожен гектар землі та неперешкоджання своїй діяльності аграрій мав надати 130 доларів США неправомірної вигоди.

В результаті досягнутих домовленостей, за надання для обробки земель площею 1700 га одного з державних підприємств сума неправомірної вигоди становила 221 тис доларів. З них 85 тис доларів підприємець мав передати авансом до початку обробки.

Під час передачі цих коштів нардепа і двох його спільників викрили “на гарячому”. Того ж дня йому повідомили про підозру.

Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Джерело: Центр протидії корупції

Фото: Суспільне Чернігів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *