Поліцейські закликають громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток»: ставити «лайки» та викупати віртуальний товар, «дивитися відео і заробляти» тощо. Ставтесь критично до будь-яких пропозицій миттєвого отримання прибутку. Ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які спонукають переказати кошти під приводом швидкого заробітку.

 Чергова заява про вчинені шахрайські дії надійшла до поліції від 24-річної мешканки селища Куликівка. За словами заявниці, кілька днів тому їй у месенджері надійшла пропозиція від незнайомки швидко і без зусиль заробляти в онлайн-режимі.

Зокрема, пропонувалося оцінювати готелі на різних сайтах, і за кожну оцінку отримувати по 100 гривень. А щоб заробляти більше, слід було власним коштом бронювати номери в готелях. Виводити вкладені гроші з чималим прибутком пропонувалося через онлайн-застосунок.

Потерпіла зареєструвалася у застосунку, зазначивши персональні дані та реквізити банківської картки. Після цього вона почала виконувати завдання і спочатку справді отримувала обіцяну оплату, загалом 1000 гривень. Це переконало жінку, що «справа вигідна», і вона вирішила вкладати більше та підвищити прибутки.

Загалом у «підприємницькому азарті» заявниця перерахувала на декілька невідомих рахунків майже 70 тисяч гривень. Але після цього вся бізнес-активність раптово зупинилася, а у застосунку заявницю заблокували.

Зрозумівши, що її ошукали, потерпіла звернулась по допомогу до поліцейських. За цим фактом відкрито провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Поліція Чернігівщини закликає громадян максимально критично ставитися до будь-яких пропозицій швидкого та легкого заробітку. Особливо якщо це пов’язано з видами фінансової активності, якою ви раніше ніколи не займалися.

Головне управління Національної поліції в Чернігівській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *