Цих чарівних панянок досить часто можна побачити на культурних заходах, які проводяться у Ніжині. Всі троє – Марія Костенко, Наталя Ющенко та Анна Бойко – обожнюють бандуру. А ще жіночки свято вірять у нашу Перемогу, тому залюбки беруть участь у благодійних концертах.

Журналіст Nizhyn Post напросилася до них на репетицію. Це було настільки яскраво, захопливо, емоційно! Тепер у тріо на одного прихильника стало більше.

Отже,

ЯК ВИНИКЛО ТРІО?

Наприкінці 2020 року у Ніжинському Будинку культури велася підготовка до чергового культурного заходу. Заступнику директора по роботі з дітьми Ніжинської міської централізованої бібліотечної системи, завідувачу бібліотеки – філіалу №3 для дітей Марії Костенко зателефонувала заступник начальника Управління культури Антоніна Купрій і запросила підготувати номер – Антоніна Вікторівна знала, що пані Марія грає на бандурі.

“Дуже хочеться виступити, – сказала я їй, – але немає з ким. Потрібна людина, яка вміє грати на бандурі досконало”.

Згодом знайшлася потужна підтримка для пані Марії – викладач школи мистецтв Наталя Ющенко. Удвох зробили чудовий номер – виконали попурі з сучасних естрадних пісень.

Анна Бойко у цей час перебувала в залі в якості глядача. Вона була у захваті від того, що у місті є її однодумці. Люди, які з такою ж повагою відносяться до бандури так, як і вона!

Своє чергою, пані Марія спостерігала у соцмережах за Анною, зрозуміла, що вона теж творча натура. Разом з чоловіком грають і співають. Запросили Анну Бойко приєднатися до дуету. Вона погодилася. Таким чином, дует перетворився на тріо.

ПАНІ МАРІЯ

Родом з Львівщини. Дитинство та юність пройшли у рідних Карпатах. Доля привела її до Ніжина в 1999 році. Тут вона працювала завучем з виховної роботи у Ніжинській школі №6. У 2019 році стала заступником директора по роботі з дітьми Ніжинської міської централізованої бібліотечної системи, завідувачем бібліотеки-філіалу №3 для дітей. По сумісництву працює ще й учителем музичного мистецтва у гімназії №6.

В бандуру закохалася ще коли була школяркою – відвідувала музичну школу у селі Козьова. Пані Марія із глибокою шаною згадує своїх викладачів: Ярослава Івановича Пирога, Любов Василівну Копестинську. Учні їх дуже любили.

Навчаючись у Вінницькому педагогічному училищі, пані Марія грала в ансамблі бандуристів (викладач Ірина Віталіївна Марченко). Надія Іванівна Шелягова була викладачем інструменту на додаткових заняттях з бандури.

В музичний інструмент закохалася ще коли була школяркою і відвідувала музичну школу у селі Козьова.

Свій перший інструмент Марія Ярославівна зберігає як дорогу серцю річ, пов’язану з безтурботним дитинством.

ПАНІ НАТАЛЯ

Починала з музичного гуртка при школі, де грала на фортепіано. Згодом вступила до Ніжинської музичної школи. У шостому класі було запізно починати відвідувати заняття з фортепіано, тому записалася на бандуру. Коли почала грати, зрозуміла: це – її!

По життю пані Наталі траплялися чудові люди. Викладачі всі стали, як рідні. Глибока вдячність Любові Петрівні Мусамбековій, Раїсі Миколаївні Борщ, Наталі Володимирівні Голуб.

Коли у Ніжині була започаткована школа мистецтв, пані Наталя почала викладати у класі бандури. Вийшла заміж. Закінчила Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя (музично-педагогічний факультет). У школі мистецтв працює з 1994 року. Тобто майже 30 років.

“Шкодую, що не пішла навчатися у Київську консерваторію, проте влаштувала особисте життя. Я щаслива, бо реалізувалася як жінка. Сім’я мене підтримує. А сім’ї дуже допомагає те, що на репетиціях я отримую душевний релакс”, – зауважує пані Наталя.

Нині у неї в групі 11 учнів від 5 до 13 років. З них 7 хлопців і 4 дівчат. Зі слів викладачки, у хлопців дуже міцні пальці, тому виходить гарний звук.

ПАНІ АННА

З бандурою пов’язана ще з дитинства. Її мама працювала у Ніжинській музичній школі техпрацівником. Дівчинка в очікуванні мами бігала по сходинках туди-сюди. Якось завуч зауважила: “Чого дитина просто так бігає? Хай вчиться!”. І надали юній Ані право вибору. Дівчинка походила по класах і, нарешті, зупинила свій вибір на бандурі.

Пізніше були музична школа, коледж культури і мистецтв, НДУ (музичний факультет). Був період, коли музика у житті Анни тимчасово відійшла на другий план.

“Несподівано бандура знову відродилася у моєму житті. Якось ми з чоловіком Валентином, котрий пише пісні та співає під гітару, зіграли удвох. З того часу не полишаємо улюблену справу”, – зазначає пані Анна.

Згодом вона приєдналася до дуету пані Марії та пані Наталі. Наразі вступила в Ніжинський універсітет на магістратутуру, щоб можна було займатися бандурою професійно, викладати.

Третій рік Анна Бойко працює музичним керівником та інструктором з фізкультури у дитсадочку №8 “Кручайлик”. Трудовий стаж розпочинала у дитсадочку №25 “Зірочка”, що розташований у мікрорайоні Гуньки. Її основна функція як музичного керівника – вчити дітей мистецтву, помічати і розвивати в них творчі задатки, талант; як інструктора з фізкультури – дбати про фізичний розвиток вихованців.

Пані Анна щиро вдячна своїм вчителям: Ользі Миколаївні Апостол, Валентині Дмитрівні Юшко, Наталі Володимирівні Голуб.

РЕЛАКС ДЛЯ ДУШІ

Попри різницю у віці жіночки стали подругами. Кажуть, якби не бандура, могли б ніколи і не зустрітися.

Зазвичай репетиції тривають понад годину. Під час канікул – і більше. Спочатку за чашкою чаю обговорюють останні новини, а потім грають і співають. Влаштовують такий собі релакс для душі.
Репертуар – різноманітний. З легкістю можуть зіграти щось з Вакарчука. Наразі готують новий номер – попурі зі сучасних українських пісень, який продемонструють на одному з культурних заходів у Ніжині.

Спеціально для журналіста бандуристки зіграли кілька мелодій.

Яка це насолода! Браво! Бравісимо!

Автор: журналіст Nizhyn Post Вероніка Грицова
Фото автора і зі сторінки Анни Бойко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *