На Чернігівщині співробітники Служби безпеки та Державного бюро викрили на корупції начальника Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини. Посадовець налагодив механізм систематичного вимагання грошей з бізнесменів.
За хабарі зловмисник гарантував безперешкодне отримання дозвільних документів, необхідних для реалізації продукції, зокрема, забезпечення задовільного висновку лабораторії та видачу відповідного свідоцтва необхідної форми.
Правоохоронці задокументували декілька епізодів отримання грошей. Хабарника затримано «на гарячому» під час одержання ним чергового траншу від представника місцевого підприємства.
Із власних джерел “Часу Чернігівському” стало відомо, що мова про Віктора Кульбако, який очолює Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби.
У свою чергу, керівник Держпродспоживслужби Чернігівщини Юрій Павлішен відмовився коментувати для ЗМІ цю справу, посилаючись на заборону слідчого.
Наразі фігуранту повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Вирішується питання щодо обрання йому міри запобіжного заходу.
Викриття зловмисника проводилось Управлінням СБ України в Чернігівській області за процесуального керівництва офісу Генерального прокурора.
Вже не вперше
Влітку 2015 року Віктора Кульбаку звинуватили у вимаганні коштів з підлеглих. Тоді він очолював Головне управління ветеринарної медицини в Чернігівській області. Правоохоронці наполягали на тому, що керівник створив схему, через яку збирав кошти з районних управлінь, які вимушені були ділитися тим, що «видоїли» на місцях з підприємців.
Під час обшуків на роботі та вдома знайшли 40 тис. грн і талони на пальне (400 л). Версія слідства – гроші і талони надійшли від підлеглих як «данина». Пізніше розкрили подробиці: мовляв щомісячний внесок з кожного райуправління (а в області їх 22) складав 25 тис. грн. Згодом уже фігурували значно скромніші цифри – до 50 тис. грн за квартал з усіх разом.
Через кілька років апеляційний суд виправдав обвинуваченого.
Особа вважається невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому цим Кодексом, і встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.
Джерело: Час Чернігівський за посиланням на СБУ