Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) розповів, як не натрапляти в пастки каналів, які хочуть від вас лише одне: ввести в оману.
«У 2023 році до списку найякісніших і відповідальних онлайн-медіа (за даними Інституту масової інформації) увійшли такі редакції: Суспільне, “Громадське”, “Ліга”, “Українська правда”, “Укрінформ”, “Радіо Свобода”, “Дзеркало тижня”, “НВ” та “Бабель”.
Рекордсменом за кількістю підписників у Телеграм є канал “СУСПІЛЬНЕ НОВИНИ” – 318 тис. підписників, створений у 2019 році. Втім репутацію цих медіа та офіційних каналів представників держави використовують росіяни, які створюють канали-клони та поширюють через них дезінформацію.
Так, росіяни створили “офіційний блог Кирила Буданова”, де поширювали фейки щодо війни в Україні та дискредитували очільника ГУР. Каналу за короткий час вдалось здобути 20 тисяч підписників та поширити чимало фейків, – повідомили в ЦЕДЕМ.
Щоб не натрапити на канал-клон, в організації радять переходити на Telegram-канали медіа або органу влади через лінки, які розміщені на офіційних сайтах відповідного медіа або органу.
Крім того, варто звертати увагу на наявність чи відсутність синіх галочок верифікації. Їх наявність демонструє, що канал підтверджений та справжній. Щодо новин з анонімних Telegram-каналів, то до них треба ставитись критично.
Кількість новин за день та швидкість їх поширення часто заперечує їх якість та достовірність. Тому слід шукати підтвердження інформації на офіційних каналах, а використання анонімних поступово зводити до мінімуму.
Оригінал статті – на сайті Українського кризового медіа-центру: https://uacrisis.org/uk/v-tsedem-poradyly-yak-ubezpechyty-sebe-v-telegram?fbclid=IwAR09JkroKv0cn2hyYvupWFMiHtQ8cSMb1UDrsI5ll848LspfiD7vcQC2dbY