Про справжні обсяги крадіжки можна лише здогадуватися, але якщо справою вже зацікавилася Генпрокуратура – масштаб, без сумніву, і справді значний. 

Підготовче засідання у справі щодо великого розкрадання продуктів у навчальній військовій частині “Десна” вже призначене, повідомили в Офісі Генпрокурора. Також про цей епізод повідомив і журналіст (Цензор.нет) та військовий Юрій Бутусов, однак, потім видалив допис. У самому виданні назвали й фігуранта – це майор Василь Осипенко.

Там послалися на слова заступника командира 3-го армійського корпусу Дмитра Кухарчука. 

У червні 2024 в навчальній військовій частині у Десні виявлено масштабну схему розкрадання продуктів. Майор Осіпенко Василь Васильович, начальник тилу, разом із сержанткою Шутенко Наталією, начальницею їдальні, вивозили з їдальні державні продукти і продавали їх у кафе, магазини та приватним особам. За оцінкою — 400–500 тис грн на місяць. Лише офіційно зафіксовано 59 епізодів, більшість із яких визнав сам Осіпенко. 27 січня 2025 року його затримали. Під час обшуків виявлено великі “запаси” та готівку”, – написав Кухарчук у фейсбуці.

На думку військового, є ризик того, що фігурант уникне покарання.

“Замість ув’язнення — домашній арешт, який триває вже понад 5 місяців. Зараз розглядається варіант “тимчасово” відправити Осіпенка назад у військо, а до справи “повернутись після війни”.  Угоди, зв’язки, “відмазки” — усе, крім справедливості. Імовірніше за все його хочуть просто випустити”, – зазначає Кухарчук.

Як розповідають суть справи в Офісі Генпрокурора?

Майор (начальник тилу) спільно із сержанткою (начальницею їдальні) дійшли висновку, що держава постачає забагато продуктів для військових і вирішили частину реалізувати, щоб підзаробити.

“Правоохоронці встановили 59 фактів привласнення військового майна у вигляді продуктів харчування в період з червня 2024 по січень 2025. Зловживаючи службовим становищем, двоє, нині вже обвинувачувані, заподіяли державі шкоди в розмірі майже півмільйона гривень. Вони створили штучний надлишок продуктів харчування завдяки зменшенню встановленої норми продуктів для приготування їжі військовим”, – йдеться у повідомленні.

27 січня 2025 начальника тилу затримали і наступного дня прокурори повідомили йому про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 410 КК України. 

Прокурор скерував до суду клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. 29 січня 2025 ухвалою слідчого судді Новозаводського районного суду м. Чернігова відмовлено у задоволенні клопотання прокурора та застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з покладенням обов’язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.

Ця ухвала слідчого судді була оскаржена прокурором в апеляційному порядку, однак Чернігівський апеляційний суд залишив попереднє судове рішення без змін. У подальшому строк домашнього арешту продовжувався, востаннє строк дії запобіжного заходу продовжено до 22 липня цього року.

Щодо помічниці – начальниці їдальні

Прокурори 17 червня 2025 також повідомили їй про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 410 КК України. Їй обрано запобіжний захід у вигляді застави. Наразі у зв’язку з хворобою останньої та перебуванням на стаціонарному лікуванні в медичному закладі матеріали досудового розслідування щодо неї виділено в окреме провадження.

Обвинувальний акт стосовно начальника тилу 23 червня скеровано до Козелецького районного суду Чернігівської області. Підготовче судове засідання у кримінальному провадженні призначене 3 липня. 

На підготовчому засіданні прокурор клопотатиме про призначення справи до судового розгляду. У разі, якщо захист заявить клопотання про зупинення судового провадження у звʼязку з проходженням обвинуваченим військової служби, прокурор буде категорично заперечувати та наполягати на призначенні розгляду справи по суті.

Авторка Євгенія Замковська

“Час Чернігівський”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *