2024-ий став дуже продуктивним для 14-річного ніжинського боксера Богдана Шакитко. Влітку спортсмен виборов золото та став переможцем на міжнародному боксерському турнірі «BALTIC BOXING CUP 2024», який відбувся в Ризі. А вже у вересні – здобув титул срібного призера Чемпіонату Азії!

На сьогоднішній день Богдан провів 72 бої, 63 з них закінчилися для нього перемогою.

Із 2020 року тренером і наставником юного спортсмена є Євгеній Саєнко.

Богдане, в якому віці ти прийшов у спорт?

-У 7 років. До секції мене привів батько.

Обоє (і Євгеній, і Богдан) пам’ятають цей перший бій, на той час тренерем Богдана був Сергій Панько. Змагання відбулися у Ніжині, на місцевому стадіоні “Спартак”, бій пройшов рівно й закінчився нічиєю.

Чи буває страшно виходити на ринг?

-Ні. Страху спортсмени не відчувають. Хвилювання – так, воно присутнє. Але не страх, – відповідає Богдан.

Від яких факторів залежить успіх у спорті?

-Від дисципліни, – говорить тренер Євген. – І працьовитості. Вперта робота над собою має бути щодня. Я завжди кажу, що 99% успіху спортсмена – це працьовитість. А 1% – талант. Зазвичай, хто занадто яскраво спалахує на початку занять, дуже швидко згорають. А от систематична праця над собою, дотримання режиму, навіть певні обмеження – ось це все дає результат”.

Богдане, чи весь час тримаєш вагу, дотримуєшся обмежень в їжі?

-Так, -(посміхається, авт.). – Мені не можна піцу, “Колу”, багато солодкого. Тренуюся 5-6 разів на тиждень, по півтори-дві години. Перед серйозними змаганнями – по 2 тренування в день.

-Ну іноді він собі це дозволяє, – додає тренер, – Але важливо дотримуватися тієї ваги, про яку ми заявили. До прикладу: Богдан виграв Чемпіонат України з вагою 46 кг, з такою і має виступати на міжнародних стартах.

“На сьогодні в спорті є величезна проблема, – ділиться Євгеній Саєнко, – яка стосується всіх. От, скажімо, тривала підготовка на Чемпіонат Європи, який мав відбутися в місті Баня Лука (Боснія та Герцоговина). На останній тренувальний збір ми приїхали, а за 2 тижні до Європи нам сказали, що ми не поїдемо, бо країна-агресор подала заявку і їх прийняли. Збірна України категорична у таких ситуаціях. Якщо на змаганнях є представники росії, під нейтральним, чи під своїм прапором – неважливо, то ми туди не їдемо. На жаль, і сьогодні є країни, які попри все зло допускають до змагань росіян”.

Бокс вважається найбільш травматичним видом спорту. Це так?

-Бокс, звісно, травматичний, але, за статистикою, той самий футбол чи хокей є більш травматичними.

Чи важлива генетика в спорті?

-Так, вона багато в чому вирішує. Одним це саме підтягування дається легко, іншим – важко. Але її фактор не є вирішальним. Було б бажання і наполегливість, внутрішній стимул, і все вийде.

Богдане, ти вже так багато досяг у свої юні роки, до чого зараз прагнеш?

-Хочу стати дворазовим олімпійським чемпіоном.

Спорт здружив Богдана з багатьма спортсменами з різних куточків України і світу, але всі виборені титули й нагороди аж ніяк не спонукали хлопця “задирати ніс” чи хизуватися, хіба що додали йому впевненості й зробили усмішку яскравішою. Успіхів тобі, Богдане! Ти справжній боєць, і Ніжин пишається тобою!

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *