Ніжин — хоч і маленьке, але місто з величною стародавньою історією, і подивитися тут дійсно є на що. Самостійно блукати вуличками міста, звісно, цікаво, але ми все ж таки звернулися до людей, які точно знають про Ніжин майже все.

Як виявляється, у Ніжині на сьогодні діє понад 20 екскурсійних маршрутів, розроблених співробітниками Ніжинського краєзнавчого музею ім. І. Спаського. Начальниця Управління культури і туризму Ніжинської міськради Тетяна Басак зазначила, що туристичні маршрути — це “живі організми”, які постійно трансформуються залежно від тематики й актуальності: залучаються нові локації, формується нова інформаційна складова. Вона сказала: «Більше 10 маршрутів додалися останніми роками. Ми постійно намагаємося підтримувати інтерес до туризму. У часи пандемії здійснювалася науково-пошукова робота для розробки майбутніх маршрутів, на сторінках музею у соцмережах постійно розміщувалася інформація про туристичні цікавинки міста. Наша робота не зупинялася навіть і в лютому 2022 року. У травні цього ж року відновили екскурсійну діяльність для гостей та містян. Пишаюся нашими музейниками, які віддані музейній справі. Результати роботи — це позитивні відгуки гостей міста та самих ніжинців».

У Ніжині є 3 музейні комплекси: Ніжинський краєзнавчий музей імені І. Спаського, музейний комплекс НДУ імені Миколи Гоголя та Народний музей українського старовинного костюму і побуту Ніжинської хореографічної школи.

Т.в.о. директора Ніжинського краєзнавчого музею імені І. Спаського Тетяна Брязкало зазначила, що краєзнавчий музей має у складі сім відділів.

Однією з популярних туристичних локацій міста вже понад 30 років є комплекс будівель поштової станції — пам’ятки архітектури XVIII ст., де зараз розміщений відділ «Музей Поштова станція» краєзнавчого музею. Експозиція розміщена в одному з будинків комплексу будівель Поштової контори. За архівними джерелами в окремому залі відтворено інтер’єр кімнати станційного наглядача з робочим кабінетом і місцями для відпочинку подорожуючих.

З 2019 року відкрита нова туристична локація, розташована в будинку, де народився відомий мореплавець Юрій Лисянський. Цей музей уже став популярним серед мешканців міста та наших гостей.

У новій будівлі відділу «Художній музей» активно задіяний виставковий простір. Щороку тут організовуються виставки, презентації та майстер-класи. Зараз експонується виставка витинанок «Сонце дає життя» відомої ніжинки Євгенії Липовецької, членкині Національної спілки художників України.

З історією міста ви можете познайомитися в залах відділу «Музей історії міста Ніжина», що розташований на другому поверсі в будівлі за адресою вул. Батюка, 14. А на першому поверсі можна дізнатися багато цікавого про рослинний та тваринний світ нашого краю у відділі «Музей природи Приостер’я».

Це — якщо стисло. Але краще побачити все на власні очі, доторкнутися до давнини, відчути її.

Тетяна Брязкало зазначає, що гості, які вперше прибувають до Ніжина, дивуються, скільки пам’яток уміщує це маленьке місто. Кажуть, що для огляду всього потрібен мінімум тиждень.

«До нас приходять різні відвідувачі: хтось самостійно, хтось із родинами та друзями, хтось великими офіційними делегаціями. Є також іноземні представники різних організацій і студенти. І всім цікаво, вони знайомляться з містом і відкривають для себе щось своє. Була група вірян, які відвідували лише храми Ніжина, були ті, кого цікавив некрополь міста — місця, де поховані видатні мешканці Ніжина. Традицією стало знайомство студентів-першокурсників навчальних закладів з містом, адже Ніжин стане для них домівкою на кілька наступних років. А хтось із них закохається в місто і залишиться тут назавжди…»

Ніжин для кожної людини відкривається по-своєму. Проте беззаперечним залишається той факт, що це місто з давньою величною історією, яку варто вивчати. А ви хотіли б піти на екскурсію Ніжином?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *