Сьогодні, 11 листопада, у Ніжині відбулося розширене засідання Чернігівського регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Участь у заході взяли керівники Чернігівської області, Ніжина, представники профільних міністерств, управлінь обласної адміністрації, народні депутати, голови громад Чернігівщини.

Міський голова Ніжина Олександр Кодола привітав гостей, зазначивши: як добре, коли є можливість організовувати такі заходи, де можна обговорювати проблеми сьогодення. А їх у очільників громад вистачає. Особливо нині, під час воєнного стану. І тут важливе єднання центральної і місцевої влад, адже деякі проблеми органи місцевого самоврядування самотужки вирішити не можуть. Серед нагальних і болючих питань – формування бюджетів на наступний рік, безкоштовне харчування “дітей війни” тощо.

ХАРЧУВАННЯ “ДІТЕЙ ВІЙНИ”

“Я хотів би порушити тему бюджетного процесу, який зараз триває на центральному рівні. Мене як керівника міста Ніжина, а також голів громад дуже турбує процес формування державного бюджету – ми б хотіли, щоб 64 % ПДФО залишались в доходах наших громад; щоб були збережені надходження єдиного податку; щоб у нас залишилася реверсна дотація.

Ще одне актуальне питання, на яке я хочу звернути увагу – пільги для “дітей війни”. Зокрема, йдеться про безкоштовне харчування. Чернігівщина, на жаль, має свої особливості – у нас є додаткові зобов’язання, яких, наприклад, немає в центральних і західних областях України. Бюджети громад сьогодні змушені нести дуже суттєві витрати на пільгове харчування цієї категорії. Зокрема, на наступний рік Ніжинській громаді потрібно 72 млн гривень. Оскільки доходи наших бюджетів надто скромні, на жаль, ми не зможемо надавати дану пільгу, якщо не отримаємо державну підтримку. Тому ми звертаємося до центральної влади з проханням надати субвенцію”, – зауважив Олександр Кодола.

Голова Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус підтримав очільника Ніжина у цьому питанні: “Вважаю, що Чернігівщина і прикордонні регіони мають отримувати додаткове фінансування на покриття витрат з харчування “дітей війни”. Пропоную включити це питання як пропозицію засідання Конгресу”.

ПЛАН ПЕРЕМОГИ

Як зазначила голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко, Чернігівська обласна рада одна з перших в Україні провела сесію, де підтримала План перемоги Президента України Володимира Зеленського.

Своєю чергою, Ніжин – один з перших на Чернігівщині ухвалив звернення до 10 міст-партнерів в Європі та США. “У нас найбільше з усіх громад на Чернігівщині міст-побратимів, яких ми закликали підтримати План перемоги нашого президента”, – повідомив Олександр Кодола.

Загалом Чернігівська область прийняла 46 звернень до партнерів з 13 країн. Треба, щоб вони теж розуміли важливість цього рішення. В’ячеслав Чаус подякував органам місцевого самоврядування і головам громад за підтримку.

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

На засіданні Конгресу обговорювалося питання міжнародного співробітництва, яке дуже важливо нині, під час повномасштабної війни. Чернігівщина уклала партнерські відносини з низкою країн – як на регіональному рівні, так і на рівні громад. Зазначалося, що міжнародне партнерство у цей складний для України час – це не тільки підтримка, а й поштовх для розвитку.

ОПТИМІЗАЦІЯ ПОДАТКОВОЇ МЕРЕЖІ

На Чернігівщині триває чергова реорганізація податкової мережі. З наступного місяця на території області діятимуть 5 податкових інспекцій замість 22. Відбудеться так зване “укрупнення”. Приміром, до Ніжинської ДПІ будуть входити менші інспекції: Бобровицька, Борзнянська і Бахмачська.

Для отримання платниками податків якісних швидких адмінпослуг, крім інспекцій, будуть запроваджені “точки доступу”. Також обговорюється питання щодо чергування в ЦНАПАх. Там, де в громадах маленька кількість платників податків, кілька разів на тиждень будуть залучатися спеціалісти з базових інспекцій.

Підкреслювалося, що в період воєнного часу громадянин України може отримати адмінпослугу в будь-якій інспекції, незалежно від місця своєї реєстрації.

НЕЦІЛЬОВЕ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬ І ДОДАТКОВІ НАДХОДЖЕННЯ

На засіданні йшлося і про інвентарізацію земельних ділянок, які мають нецільове використання. Ці ділянки можуть стати додатковим джерелом надходжень до місцевих бюджетів. З цією метою очільникам громад рекомендовано звертатися до контролюючих органів, щоб вони провели відповідні заходи.

Зі слів Олександра Кодоли, у Ніжині виявлено з десяток таких ділянок, але звернення до прокуратури області, екологічної та податкової інспекцій виявилися безрезультатними. Тому очільник Ніжина звернувся до в.о. начальника Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області Тетяни Рубан з проханням посприяти у вирішенні даного питання.

На засіданні Конгресу йшлося також про налагодження тісних взаємовідносин між владою і бізнесом, підтримку ветеранів, яких через війну стає дедалі більше, про відновлення пошкоджених ворогами об’єктів, про ремонт укриттів. І тут важливу роль відіграють саме міжнародні партнери, яким Чернігівщина безмежно вдячна за допомогу.

Завдяки тому, що фонд укриттів в області збільшується, з кожним роком, відповідно, зростає і кількість учнів, які мають можливість займатися очно. Нині цей показник складає 60%, минулоріч – 50%, два роки тому – 35%.

В’ячеслав Чаус подякував представникам місцевого самоврядування за злагоджену та плідну роботу.

Автор: журналіст Nizhyn Post Валентина Савчук

Фото Ніжинської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *