У Ніжині працює власне швейне виробництво. Це не просто звичайне підприємство, а цілий соціальний проект. Його мета – створити умови для працевлаштування та соціально-психологічної адаптації внутрішньо переміщених осіб шляхом організації виробництва з пошиття одягу. Підприємство функціонує на базі комунального закладу у Ніжинській територіальній громаді. Реалізація проєкту стала можливою завдяки співпраці Ніжинської міської ради та партнерів: “Час для нас”, “MAYORS for ECONOMIC GROWTH”.
Тут працюють жінки з числа внутрішньо переміщених осіб та ті, які опинилися у складних життєвих обставинах. Наразі на підприємстві працюють 10 швачок, серед яких є й жінки з інвалідністю.
Оксана Бут, завідуюча швейним виробництвом, переїхала з Гуляйполя Запорізької області. Вона — уродженка Ніжина, але не проживала тут понад 20 років. Оксана вийшла заміж у Гуляйполі, де жила з чоловіком і трьома дітьми до початку повномасштабного вторгнення, після чого півтора місяці проживали у Тернопольській області, а пізніше родина вирішила переїхати до Ніжина.
Згодом пані Оксані запропонували роботу на швейному виробництві, і вона погодилася.
Приміщення виробництва — чисте та затишне. Колись тут була школа, а тепер — швейне виробництво. Зали добре освітлені, робочі місця облаштовані, підлога свіжопофарбована, а стіни прикрашені картинами. Все охайно та акуратно.
“Зараз ви бачите такий вигляд, — розповідає Оксана, — а коли все тільки починалося, ми самі прибирали й допомагали з ремонтом. Разом із дівчатами проходили психологічні та навчальні тренінги. Треба було адаптуватися соціально та навчитися справі. На роботу брали і тих, хто не мав навички шиття, навчилися тут, разом”.
Пані Оксана звертає увагу на картини на стінах: “Їх намалювали наші дівчата під час занять арт-терапією”. Картини виглядають сучасно та слугують чудовим елементом декору.
Завідувачка продовжує розповідь: “Скільки було радості, коли отримали швейне обладнання! Завдяки йому ми можемо виконувати всі необхідні швейні процеси”.
Мимоволі виникає питання, за які кошти придбали це обладнання.
Пані Оксана пояснює, що швейне обладнання, як і саме виробництво, було відкрито на грантові кошти. Відкриття виробництва вдалося завдяки співпраці Ніжинської міської ради, підприємців, волонтерів та за підтримки проєкту «Мери за економічне зростання», що фінансується ЄС та впроваджується UNDP в Україні.
«Особисто хочу подякувати нашим партнерам – ПРООН за підтримку та фінансування, ГО «Час для нас» та особисто її керівниці пані Ганні Б’янці, відділу інвестиційної діяльності та міжнародних відносин та його начальниці Юлії Кузьменко й всім тим, хто доклав зусиль до реалізації цього проєкту.
Хоча основний проєкт уже завершився, наші партнери продовжують допомагати: чекаємо на нове обладнання, за допомогою якого зможемо виготовляти лекала — викрійки”.
Переходимо з одного цеху до іншого. Оксана показує полички з готовими виробами, а жінки відміряють та ріжуть тканину. “Це буде майбутнє простирадло”, — коментують вони.
Тканину ріжуть не ножицями, а спеціальним обладнанням, що значно полегшує роботу працівниць.
На поличках охайно складені комплекти постільної білизни, висять сумки-шопери, на манекенах — жіночі фартухи. Шви рівні, охайні, а якість тканини — хороша.
«Спершу тут шили одяг для військових. Дослухалися до їхніх побажань: якщо казали, що кишеня потрібна певного розміру, то так і робили. Хотілося створити одяг, що був би зручним і практичним.
Поступово асортимент розширили. Зараз тут шиють постільну білизну, фартухи для жінок, сумки-шопери, спецодяг, – розповідаєпро діяльність швейного виробництва Оксана Бут, – «Також виконуємо роботи на замовлення інших швейних виробництв: нещодавно виконали замовлення для двох київських швейних фабрик».
Так, поступово, і працює швейне виробництво у Ніжині. Воно розташоване в центрі Ніжина на вул. Козачій, 22 (приміщення колишньої школи №4, неподалік від міськводоканалу).
Асортимент готової продукції великий, також здійснюється пошиття за індивідуальними замовленнями.
Підтримуйте місцевого виробника! Купуйте своє, українське!
Ознайомитися з продукцією можна за посиланням: https://xn--80affa3aj0al.xn--80asehdb/web/#-2227755197