Реформа лісової галузі, яка стартувала понад рік тому, дає свої результати – у цьому пересвідчився Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець на прикладі лісництв Чернігівщини.
Лісівники продовжують активну цифровізацію галузі та розбудову інфраструктури. За підсумками 9 місяців ДП “Ліси України” збільшили прибуток до 2,6 млрд грн. Це в 10 разів більше, ніж галузь заробляла до початку реформи. Ділюся результатами робочого візиту до Чернігівщини.
✔️Сучасна лісова інфраструктура. На Чернігівщині активно створюється один із 120 сучасних рекреаційних пунктів ДП «Ліси України». Будується новий лісонасіннєвий центр з вирощування сіянців із закритою кореневою системою. Його потужність – мінімум 4 млн сіянців на рік із можливістю збільшення. Загалом до кінця року має зʼявитися 4 таких заводи. Це передбачено програмою Президента України Володимир Зеленський «Зелена країна».
✔️Заготівля дров. Останнім часом від багатьох чую про складнощі із заготівлею та придбанням дров. Тож вирішив особисто перевірити як здійснюється їх заготівля та реалізація. Пересвідчився, що сучасні інструментами працюють. Перешкод немає. Наразі на складах по країні 140 тис кубометрів дров. З початку 2023 року заготовлено 2,3 млн м3 дров, реалізовано 2,5 млн кубометрів. Сьогодні робимо усе, аби ціна дров не підвищувалася і вони були доступні для українців.
До речі, вчора був виданий перший електронний лісорубний квиток через нашу #ЕкоСистему. Ми цифровізуємо усі процеси та робимо їх прозорими і зручними.
✔️Розмінування. Побували на ділянці Красилівського лісництва, де військові допомагають лісівникам розміновувати лісові масиви. Щодня тут знаходять по 20-25 гранат, не враховуючи інші боєприпаси та розтяжки. Безпосередньо у цьому лісництві вже розміновано – 9,5 тис. га лісів. Вимагають розмінування – 3,4 тис. га лісів. У цілому по країні 417 тис. га лісу потребують обстеження та розмінування. Розміновано наразі лише 40 тисяч.
✔️Самосійні ліси. Чернігівщина – лідер з передачі самосійних лісів від громад лісівникам. Цього року громади Чернігівщини передали лісівникам близько 106 ділянок на площу 2572 гектарів. Землі, де ростуть ліси, мають бути державні. Загалом по країні таких лісів понад 1,5 млн га. Раніше такий ліс безжально знищувався. Але зараз є законний механізм, щоб його врятувати.
Тож реформу у лісовій галузі вже не спинити. Працюємо далі!
Джерело: Державне агентство лісових ресурсів України за посиланням на сторінку Руслана Стрільця