Сьогодні еколог Петро Тєстов у своєму Telegram-каналі поділився дописом, в якому згадують масові самовільні рубки в “нічийних” лісах Матіївки на Чернігівщині
(https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=3565654806900886&id=100003692043799).
Ліс, який згадується у дописі, належить Батуринській об’єднаній територіальній громаді. Відсутність належної охорони призвела до його нещадного вирубування. Цей ліс у народі називають Кургановим. Таку назву він отримав тому, що в ньому збереглися кургани ще з льодовикового періоду. Ця місцевість має велику історичну і природну цінність.
Зазначимо, ДП “Ліси України” вже давно звернули увагу на цю проблему та докладали зусиль для збереження не тільки цієї ділянки, але й багатьох інших
У 2024 році філія “Ніжинське лісове господарство” подала клопотання до голови Батуринська міська рада з проханням передати ці та інші ділянки до ДП “Ліси України” для ведення сталого лісового господарства, зокрема для забезпечення охорони від незаконних рубок та пожеж. Загалом було подано 4 клопотання на площу 156 га, зокрема: 87 га (включаючи ділянку, згадану в дописі), 7 га, 11 га та 51 га.
Ми неодноразово зверталися до громади як офіційно, так і через особисті зустрічі, щоб знайти спільне рішення і врятувати цей ліс. Однак, на жаль, регулярно отримували відмову.
Громада, не бажаючи передати ліс в руки професіоналів, навіть запропонувала ідею створення власного лісового господарства. Проте, по-перше, це планується на далеку перспективу, а по-друге, утримання власного лісгоспу — надзвичайно складна і фінансово витратна справа, про що працівники філії неодноразово наголошували. Громада фізично не має й не буде мати стільки ресурсу, щоб забезпечити той догляд, який забезпечують лісівники ДП “Ліси України”.
Навіщо створювати нову структуру, коли вже існує ДП “Ліси України”, яке має всі необхідні ресурси для ефективного ведення лісового господарства?
Бачити, як варварськи вирубується цей ліс, — це дійсно болісно. Ми вдячні екологам і всім небайдужим за те, що ви не мовчите про це. Якщо ви зможете допомогти зрушити цей процес, ми будемо дуже вдячні.
Спільними зусиллями ми зможемо врятувати цей унікальний ліс від знищення!
Українська Природоохоронна Група – UNCG
Філія “Північний лісовий офіс”