Таке розпорядження 31 жовтня підписав начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
Про це йдеться на офіційному сайті облдержадміністрації. Які саме підприємства позбавили статусу критично важливих, інформація відсутня.
Нагадаємо, на Чернігівщині з 15 жовтня розпочали аудит щодо рішень з визнання підприємств критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Також призупинено подачу нових списків на бронювання працівників.
У коментарі Суспільному начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус розповів, що в області фіксують підробки документів та недотримання відповідного рівня заробітної плати в процесі аудиту рішень з визнання підприємств критично важливими.
“Такі випадки передаються до правоохоронних органів. На сьогодні, в принципі, я думаю, що протягом цього тижня уже буде ухвалене рішення комісією і направлені відповідні звернення до Міністерства економіки щодо відкликання броні у таких підприємств. Стосовно тих підприємств, яким критерії критичності давала обласна адміністрація, то вони не носять масового характеру”.
Раніше Чаус казав, що на Чернігівщині статус критично важливих мають близько 1 000 підприємств. Також він казав, що ОВА не здійснює бронювання працівників, але допомагає з оформленням необхідного пакета документів, який передає до Мінекономіки, а фінальне рішення за Міністерством оборони.
9 жовтня видання The Page опублікувало текст рішення уряду, який до 15 листопада призупинив дію деяких положень щодо визначення критично важливих підприємств.
У документі зазначається, що до 15 листопада планується проведення аудиту рішень про визначення критично важливих підприємств та організацій. Результати перевірок має проаналізувати Мінекономіки й до 20 листопада поінформувати уряд.
Європейська правда з посиланням на власні джерела повідомила, що рішення прийняли через те, що президент України Володимир Зеленський обурився бронюванням від мобілізації 1,5 мільйона людей.
Що відомо про бронювання
Нині можуть бути заброньовані працівники органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств та організацій у порядку, встановленому Кабміном.
Постанова Кабміну зараз дозволяє бронювати 50% військовозобов’язаних працівників критично важливих для функціонування економіки підприємств.
У квітні премʼєр-міністр Денис Шмигаль доручив міністерствам оновити постанови про визначення критично важливих підприємств, за якими бронюють військовозобовʼязаних. Він заявив, що бронювання має бути справедливим і повинні бути чіткі критерії, за якими визначатимуть такі підприємства.
У Верховній Раді планують зареєструвати законопроєкт про економічне бронювання. У Комітеті з питань економічного розвитку є пропозиції, які розробляла група на чолі з головою Комітету Дмитром Наталухою. Ці пропозиції надають можливість роботодавцю самостійно визначити стратегічно важливих для підтримки життєдіяльності бізнесу робітників, сплатити 20 000 грн в місяць військового збору за кожного з них, й продовжувати працювати та сплачувати податки.
Джерело: Суспільне Чернігів