— На розгляд надійшло 109 заяв від засуджених за різними статтями. 96 осіб з цих охочих служити підпадають під дію закону. До судів подано 57 клопотань про умовно-дострокове звільнення. 49 з них задоволені судами. 23 звільнені вже відбули до військових частин для проходження служби та розподілу на навчання, — повідомила Марина ЮЩЕНКО, речниця Чернігівської обласної прокуратури.
З 8 травня у в’язнів з’явилася можливість вийти на волю за умовно-достроковим звільненням, аби служити у війську. Були внесені зміни до законів. Випускають з тюрем не всіх. Головний критерій відбору — стаття. Якщо злочинець відбуває покарання за умисне вбивство двох і більше людей, або вчинене з особливою жорстокістю, чи поєднане з сексуальним насильством, за зґвалтування, державну зраду, тероризм, скоєння у стані сп’яніння ДТП, що спричинило смерть кількох осіб, вбивство або замах на вбивство правоохоронця чи військовослужбовця, особливо тяжкі корупційні злочини, то його на фронт не відпустять.
Для решти бажання піти служити – справа добровільна. Ув’язнений має подати заяву, поспілкуватися з психологом, пройти співбесіду та медкомісію. Рішення про умовно-дострокове звільнення приймає суд за клопотанням установи виконання покарань. Засідання проводиться за участю прокурора, засудженого та представника колонії. І якщо рішення буде позитивним, вчорашній зек підписує контракт із ЗСУ. І з того часу на нього поширюються певні гарантії держави, передбачені для військовослужбовців. Проте є нюанс. У разі застосування УДЗ засуджені звільняються лише від відбування основного покарання (тобто строку). Та якщо у вироку було прописане додаткове (позбавлення військового, спеціального звання, рангу, чину або кваліфікаційного класу та конфіскація майна), то вони нікуди не діваються.
P.S. У багатьох, хто оступився і приніс біди та нещастя іншим, клопоти своїй сім’ї, є шанс стати героєм. А якщо втече з фронту, то посадять.
Джерело: “Вісник Ч”, авторка Валентина ОСТЕРСЬКА
Фото ілюстроване