Протягом останніх тижнів українці знову живуть за графіками відключень світла — все через російські обстріли, ціллю яких стала енергетична інфраструктура України. Попри розуміння всієї ситуації багато українців обурюється: чому відключення електроенергії відбуваються частіше та коли перестануть вимикати світло?

Якщо тебе теж це цікавить, тоді радимо прочитати наш матеріал далі. Ми зібрали актуальну інформацію про відключення світла по регіонах, чи стає ситуація гіршою та коли перестануть відключати світло в Україні — далі.

Відключення світла: яка ситуація по регіонах

Не секрет, що через аномальну спеку, яка накрила Україну, споживання електроенергії збільшилося. Через досягнення максимуму, Укренерго дало розпорядження на обленерго про застосування погодинних графіків відключень протягом усієї доби 16 липня.

До того ж вночі вийшло з ладу обладнання на одному з енергооб’єктів, тому дефіцит в системі електроенергії збільшився, — повідомили в Укренерго. Тому у регіонах введені аварійні відключення.

Укренерго ввело аварійні відключення для Харківської, Сумської, Полтавської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Кіровоградської областей.

— Діють чотири черги графіків відключень протягом всієї доби. Енергетики вже працюють над відновленням та поверненням обладнання в роботу, — йшлося у повідомленні.

У Міненерго повідомляли, що станом на 15 липня 2024 року, через аномальну спеку були знеструмлені 446 населених пунктів в Київській, Чернігівській, Житомирській, Тернопільській, Львівській та Рівненській областях.

Зокрема, через грозу та блискавку ушкоджень зазнав енергообʼєкт на Львівщині, відключення світла ввели й на Закарпатті.

Через бойові дії були знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Сумській, Харківській, Херсонській областях.

Графіки погодинних відключень можна знайти на сайті твого обленерго.

Коли перестануть вимикати світло

Ніяких прогнозів поки що не дає ніхто. Як зазначали в Укренерго, дефіцит електроенергії зараз є результатом восьми російських масованих атак, які ворог здійснив з початку року на об’єкти енергетики.

Внаслідок атаки РФ, Україна втратила 9 ГВт виробничої потужності електростанцій.

Така потужність, як зазначили в компанії, дорівнює споживанню влітку у пікові години таких країн, як Нідерланди, Фінляндія або Словаччини та країн Балтії разом.

Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль раніше зазначав, що ситуація в енергосистемі України скоро може покращитися.

— Ситуація в енергетиці має покращитися вже з 20 чисел цього (липень — ред.) місяця. Продовжуємо децентралізацію енергетики. Маємо програми підтримки для домогосподарств, ОСББ, малого та середнього бізнесу, великого бізнесу, аби всі могли встановити додаткову генерацію.

Це і сонячні панелі, і вітряки, і міні-ТЕЦ. Даємо гранти та пільгові кредити. Разом вистоїмо, — написав він.

Чи експортує Україна електрику

Насправді за таких умов експорт є неможливим. Зокрема, 14 та 15 липня Укренерго навіть залучав аварійну допомогу від Польщі та Словаччини для зменшення дефіциту.

Експорт з України наразі не відбувається і не передбачається.

Протягом 15 липня 2024 року відбувався імпорт електроенергії з Румунії, Словаччини, Польщі та Угорщини, загальним обсягом 25 126 МВт-год, з максимальною потужністю 1336 МВт.

Чи екпортує Україна електроенергію

Unsplash

16 липня прес-служба литовської енергетичної компанії Ignitis Gamyba повідомила, що компанія віддасть Україні обладнання зі своєї ТЕЦ для відновлення критичної інфраструктури.

— Ignitis Gamyba віддасть Хмельницькобленерго обладнання з Вільнюської ТЕЦ-3 для відновлення енергетичної інфраструктури України. Роботу теплоелектростанції зупинили ще у 2015 році, однак обладнання з неї повністю працездатне, — йдеться у повідомленні.

Через аномальну спеку та зростання споживання в Європі обсяг імпорту зменшився.

Джрело: Вікна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *