17 лютого в Ніжинському фаховому коледжі відбулася літературна зустріч з сучасним письменником рідного краю Юрієм Івановичем Бондаренком. Студенти другого курсу  спеціальностей  123 «Комп’ютерна інженерія», група КН 231, та 071 «Облік і оподаткування», група ОН 231, відкрили для себе нового талановитого автора і його оригінальну химерну прозу.

       Юрій Бондаренко – член  Національної спілки письменників України, автор трьох збірок художньої прози: «Фарца», «Шахтар 1:1 Бешикташ» та «Ера Еро». В Україні він відомий, передусім, як науковець, освітянин, доктор педагогічних наук, професор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. А ще Юрій Іванович – творча особистість. У вільний від наукової та педагогічної діяльності час він пише. Пише невеличкі, але оригінальні твори – оповідання і новели. Пише просто, щиро й дотепно. Пише від душі та для душі.

       Твори Юрія Івановича належать до сучасної химерної прози.  Це вражаючі  оповідання про незвичайні життєві ситуації, описані живою дотепною мовою, пройняті гумором, інколи іронією, але з оптимістичним посилом і філософським змістом. Так, світ повний химер. У нашому реальному житті споконвічно існують міфи, вірування у фантастичні явища, які завдяки творчій фантазії втілюються в мистецькі шедеври. Яскраво це проявляється і в літературі. Химерність, за словами Юрія Івановича, допомагає письменнику увиразнити свій твір, розкрити авторський задум, звернути увагу на актуальні проблеми нашого сьогодення. Усі твори Ю. Бондаренка мають філософський підтекст, націлені пробудити в читачів увагу до гострих соціальних і моральних питань: місце людини у світі, відповідальність за власні вчинки, взаємодію людини з інформаційним прогресом,  пробудження загальнолюдських та сімейних цінностей.

       Студенти з цікавістю слухали оповідання «Мерс», «Фарца» й «Апофеоз»  з несподіваними поворотами сюжету, химерними трансформаціями образів, віртуозною грою автора з художнім часом і простором. Оригінальна манера письма Юрія Івановича Бондаренка зачарувала своєю простотою і водночас вишуканістю.

       Також Юрій Іванович зачитав свої поетичні твори. Його вірші звучали як філософські заклики бути уважними до рідного слова, до життєвих цінностей, вбачати красу в кожній дрібниці, любити й берегти наш оточуючий світ.

… Не знаю, як десь, а тут мені диво

Струснуло з небес розкуйовджену гриву.

І та перекинулась в райдужну зливу.

Хіба це не диво? Хіба це не диво?

Не знаю, як десь, а тут мені луг.

Цвіркун вивіряє музичний мій слух.

А я вивіряю ці трави на дух.

Мене не обдуриш: це правильний луг!

Не знаю, як десь, а тут я удома.

Зі мною у ліжко лягає утома.

Вечірня утома – коханка відома,

До ранку хазяйка, володарка дому.

Не знаю, як десь, а тут мені добре….

natc.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *