Домашні улюбленці бувають різними: хтось обирає котів, собак чи папуг, а Альона Нещерет із Ніжина тримає вдома равликів ахатин. Ці незвичні молюски стали її захопленням. Альона розповіла Nizhyn Post, чому обрала саме равликів, як за ними доглядати та чим вони особливі.
– Давайте познайомимося, розкажіть про себе. Як Ви вирішили завести ахатинів? Що Вас надихнуло? Скільки у Вас равликів? Чим равлики відрізняються від інших домашніх тварин, на Вашу думку?
– Працюю в бухгалтерії торгуючої організації. Равликів мені запропонувала подруга. Послухала її поради, почитала інформацію в Інтернеті і наважилась спробувати. Це гіпоалергенні тваринки, а це значний “плюс”, оскільки з ними взагалі немає проблем: можна і алергікам, і діткам. Спочатку було 4 равлики, потім (коли вже підросли) двох залишила в себе, а двох подарувала. Ще один вагомий “плюс”: вони тихі, немає бліх. Головне не залишати без нагляду на відкритій місцевості, тримати в закритому контейнері.
–Цікавить догляд і умови утримання: Які умови необхідні для комфортного життя ахатинів? Чим Ви їх годуєте? Чи є в них улюблена їжа? Як Ви облаштували їхній тераріум? Чи потребують равлики особливого догляду? Наприклад, чищення панциря або зволоження середовища?
-Ахатинки люблять простір. Моя парочка живе в звичайному харчовому 10-літровому контейнері, на кришці обов’язково потрібно зробити отвори для повітря. Ще вони полюбляють купатися під теплою проточною водичкою, в контейнері теж має бути ємність з водою. У якості підстилки я використовую кокосовий субстрат, можна ще розводити торфові таблетки або вистеляти мохом. Підстилку міняю в залежності від ступеня забруднення, контейнер мию звичайним миючим засобом для посуду. Равликів не можна виставляти на сонечко, їм добре в затінку. Їх раціон складають фрукти, овочі, зелень. У кожного свої смакові вподобання. Мої більш полюбляють грибочки, огірки, травичку, листя кульбабки. Не можна давати кислого, солодкого (мається на увазі з додаванням цукру), гіркого, соленого, цитрусових, цибулю, часник. Для росту й зміцнення мушлі потрібно давати кальцій (подрібнену яєчну шкаралупу). Особливого догляду вони не потребують, все максимально просто й легко: чисте середовище, їжа й періодичні водні процедури.
–Як довго вони живуть, і чи є особливості у догляді за ними з віком? Чи взаємодіють равлики з Вами, наприклад, якось реагують на голос чи дотики? Що Вас найбільше дивує чи захоплює в поведінці ахатинів? Чи спостерігали Ви якісь цікаві або незвичайні моменти в їхній поведінці?
-Особливих реакцій не помічала. Але, якщо вони зголодніли і покласти їжу, то лізуть до неї аж бігом! Цікаво спостерігати за ними: як вони лізуть до водички, їдять, особливо, поки малі. Приблизно з 6 місяців равлики починають відкладати яйця. Тому, якщо хтось заривається в підстилці (її шар має бути 3-5см), то варто чекати поповнення. За раз відкладають, мабуть, до 100 яєць. Вилуплюється більша половина. Якщо приплід небажаний (до речі, кладка відбувається приблизно кожні два місяці), яєчка можна забрати в морозилку, а потім подрібнити і віддати равликам, там для них багато корисних речовин.
–Поділіться особистим досвідом. Чи радили б Ви завести ахатинів іншим? Чому?Які плюси й мінуси тримання равликів вдома? Як люди реагують, дізнавшись, що у Вас є ахатини? Які поради Ви б дали тим, хто планує завести ахатинів?
-Якщо дитина просить тваринку, то це гарний початок. Головне не стискати сильно мушлю і не кидати равлика підлогу. Ахатинки невибагливі, не галасливі, а це взагалі супер. Цікаві у спостеріганні. Деякі кажуть “Фу” при знайомстві з равликами, та це вже на “любителя”. І на останок: Як змінилися Ваше життя і будні з появою равликів? Які емоції викликає у Вас спостереження за ними? В цілому мої будні не змінилися з появою равликів, оскільки вони вимагають мінімум зусиль. Підстилку змінюю один раз на 2-3 тижні, залежно від забрудненості. Купати їх можна будь-коли, за бажанням. А спостерігати за ними дуже цікаво. До речі, ахатинок можна використовувати і в косметичних цілях, але я не пробувала. У мене вони суто як домашні тваринки, для естетичного задоволення.
Погодьтеся, головне, аби домашні улюбленці приносили радість, ким би вони не були.
Залишайтеся в курсі новин Ніжина, району та України, підписуйтесь на нас в соцмережах:
і telegram.