Міністерство розвитку громад і територій представило у Польщі дорожню карту часткового відкриття повітряного простору України, який був закритий від початку повномасштабного вторгнення РФ в лютому 2022 року.

Про це йдеться в повідомленні міністерства, опублікованому 30 жовтня.

Покроковий план часткового відкриття повітряного простору представив на конференції у Варшаві заступник міністра розвитку громад і територій Сергій Деркач. Представники бізнесу та влади обговорювали оцінки ризиків для цивільної авіації, особливості забезпечення безпеки аеронавігації, готовність аеропортів України до відновлення роботи та механізми координації цивільної та військової авіації.

Міністерство не повідомило, які аеропорти відкриються згідно з планом. У листопаді 2023 року керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявляв, що в Україні можуть відкрити один з аеропортів для цивільних польотів до завершення війни. Проте для цього треба умови: значне посилення протиповітряної оборони та захист українського неба.

Згодом у березні 2024 року тодішній міністр з розвитку громад Олександр Кубраков повідомив, що Україна офіційно розпочала переговори з регуляторами США та ЄС щодо відновлення пасажирських авіаперевезень. Також консультації відбувалися з адміністрацією цивільної авіації Ізраїлю.

У розробці дорожньої карти, окрім Міністерства розвитку громад, взяли участь Посольство США в Україні, Державіаслужба, Державне підприємство обслуговування повітряного руху, Командування Повітряних Сил та керівники українських міжнародних аеропортів, зокрема “Бориспіль” та Львів.

“Це перша експертна дискусія, яка, як ми очікуємо, допоможе нам просунутися у створенні умов для відкриття повітряного простору. Під час війни наша стратегічна мета — зберегти авіаційну інфраструктуру та кваліфікований персонал, щоб, коли прийде час, ми могли відновити цивільні рейси максимально швидко”, – зазначив віцепрем’єр-міністр з відновлення України та міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

До дискусії щодо відкриття повітряного простору в Україні під час воєнного стану також долучилися міжнародні авіакомпанії, зокрема LOT Polish Airlines, SkyUp Airlines, Turkish Airlines, Wizz Air та інші.

З початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року повітряний простір України закрили для всіх польотів через ризик атак Росії. Український уряд, а все-таки, шукає шляхи відновлення промисловості під час війни.

Джерело: Суспільне Чернігів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *