Нещодавно Ніжинський інформаційний простір облетів цікавий пост, де йшлося про дивовижний порятунок лебедя, який заковтнув рибальський гачок. Це була ціла спецоперація, що вдало закінчилася завдяки небайдужості зооволонтерів і професіоналізму працівників ветеринарної медицини. Про останніх у пості не згадувалося. Ймовірно, через їхню скромність.
Взагалі у Ніжині працює згуртована команда зоозахисників. Це дивовижні люди з великими, чуйними серцями. Вихідними, за будь-якої погоди, вони роздають “хвостиків” у добрі руки. Їхні будні не менш насичені: опікуються безпритульними тваринами, яких підібрали на вулиці – підшукують для них родини, лікують, годують. Деяких фактично витягують з того світу.
Але зооволонтери не можуть обходитись без кваліфікованої медичної допомоги. Зокрема, з командою Оксани Кріль співпрацюють представники ветеринарної клініки, розташованої на вул. Воздвиженській, 4.
Прямуємо за вказаною адресою, аби з ними познайомитися. Бо чули про них багато теплих слів від зоозахисників, а особисто не знаємо.
І відразу – вдача: лікарі Андрій Віталійович Гавриляко та Юлія Олександрівна Пилипець ведуть прийом, тобто журналіст отримала чудову нагоду поспостерігати за роботою фахівців.
Той пацієнт, що “звернувся” до Юлії Олександрівни, більш спокійніший, а от Андрію Віталійовичу, який працює у сусідньому кабінеті, зі своїм пацієнтом доводиться трішки “повоювати” – доглянутий французький бульдог чинить опір (пес з власницею на головному фото – авт.). Як скаже пізніше А. Гавриляко, це нормально, оскільки тваринам теж властиве відчуття страху. Приборкати песика, щоб зробити укол, вдалося завдяки зусиллям двох власників і лікаря. Як пізніше розповість Андрій Віталійович, він часто навідується до хірурга, бо його пацієнти кусючі.
Не можемо не поцікавитися, що за діагноз у бульдога, якого принесли на прийом. Виявляється, бронхіт! Лікар встановив такий діагноз (тварина хрипить!), коли прослухав його легені за допомогою фонендоскопа. Так-так, не дивуйтеся: тут майже все, як у людей! З тією лише різницею, що тварина не може показати, де болить. Тому працівникам ветеринарної медицини в цьому плані важче, ніж звичайним лікарям. Доводиться застосовувати на практиці всі свої знання…
До наступної медичної процедури у Андрія Віталійовича є кілька вільних хвилин. Тож маємо трішки часу для спілкування.
Професійний стаж А. Гавриляки складає 10 років. Цей вибір свідомий, адже з дитинства хлопець спостерігав за роботою батька Віталія Андрійовича, який багато років працював ветеринаром у с. Лосинівка Ніжинського району. Вищу освіту Андрій отримав у Білоцерківському національному аграрному університеті.
Клініка у Ніжині – це перше місце роботи молодого фахівця. І поки що міняти його Андрій Віталійович не збирається – у професії не тільки не розчарувався з роками, а навпаки, віддається їй сповна. До кожного пацієнта – незалежно від породи і “соціального статусу” – ставиться з повагою, в тому числі – й до безпритульних собак і котів, яких постійно приносять зооволонтери. Під час нашого спілкування чоловік привів саме таку собачку на стерилізацію.
Загалом за один робочий день лікар ветеринарної медицини Андрій Гавриляко приймає 10-15 пацієнтів. Переважна більшість “хвостиків” мають травми і грижі.
Випадок з лебедем, який випадково проковтнув гачок, одиничний. Але коли небайдужі чоловіки принесли птаха до працівників ветеринарної медицини на вул. Воздвиженську, ті не розгубилися. Спрацювали швидко і злагоджено. І лебедя було врятовано.
У лікаря А. Гавриляки є дві надійні помічниці. Це лікар Юлія Олександрівна Пилипець, про яку ми згадували вище, і медсестра Наталія Миколаїівна Скрипка.
Юлія Олександрівна нещодавно розпочала свою трудову діяльність. У клініці вона лише кілька років. Роботу обожнює, хоча у дитинстві мріяла бути хірургом і лікувати людей. Але сталося не так, як гадалося. Закінчила Сумський національний аграрний університет і повернулася до рідного Ніжина – лікувати тварин. Їх молода фахівчиня дуже любить. Вдома є і пес, і котики.
Наталія Миколаївна працює у даній ветеринарній клініці 14 років. Допомагає ставити пацієнтам уколи, асистує під час операцій, видає виписані за рецептами медпрепарати.
До ветеринарної кліники на вул. Воздвиженській везуть пацієнтів не тільки з Ніжина, а й з навколишніх сіл. Влітку була ціла партія тварин з Херсона, яку доставили зооволонтери. Зі слів лікаря, привезені собаки і коти були дуже налякані, бо пережили неймовірний стрес.
Маленька, але згуртована команда працівників ветеринарної медицини у складі А. Гавриляки, Н. Скрипки та Ю. Пилипець завжди готова прийти на допомогу.
Автор: журналіст Nizhyn Post Вероніка Грицова
Фото автора і з робочого архіву ветеринарної клініки