На 5 вересня в Шостому апеляційному адміністративному суді Києва призначено розгляд апеляційної скарги ексначальника Новгород-Сіверського райвідділу поліції полковника Андрія Водолазкіна, якого в грудні минулого року затримали за підозрою в отриманні 245 тисяч гривень хабаря. Через суд він намагається поновитися на посаді й отримати зарплату за час вимушеного прогулу.
У правоохоронних органах Водолазкін прослужив 23 роки. Свого часу обіймав посади начальника Сновською і Талалаївського відділень поліції, а незадовго до повномасштабного вторгнення росії, уже будучи спільником Новгород-Сіверського райвідділу, пішов на підвищення. 22 лютого 2022-го його представили як т. в. о. начальника ніжинської поліції. Однак на новій посаді пробув усього… кілька днів: 26 лютого наказом голови Ніжинської РВА Водолазкіна звільнили «у зв’язку з відсутністю на робочому місці понад три години в період воєнного стану». Після цього полковник повернувся на насиджене місце в Новгород-Сіверський райвідділ. Там 9 грудня його й затримали співробітники СБУ спільно з оперативниками Держбюро розслідувань.
За версією правоохоронців, діло було так. Приблизно на початку осені Водолазкін дізнався, що в Новгород-Сіверській рибоводно-меліоративній станції (вона в сусідньому Мамекиному) змінилося керівництво, і вирішив підзаробити на нових власниках. Для цього доручив своїм підлеглим нагрянути на територію підприємства і провести слідчі дії з приводу розслідування справи про самовільне зайняття землі. Під час візиту поліцейські натякнули власникові рибгоспу, що все можна владнати і наполегливо рекомендували зустрітися з Водолазкіним. Що підприємець і зробив. На зустрічі полковник пообіцяв за 20 тисяч доларів припинити тиск, а якщо йому не заплатять — грозився “кошмарити” рибгосп, аж поки повністю не заблокує його роботи. Зійшлися на 15 тисячах доларів. Гроші мали надсилати частинами (по 49 тисяч гривень) на банківські картки наближених до Водолазкіна людей. Загалом підприємець встиг перерахувати 245 тисяч гривень, а в день чергового «траншу» полковника пов’язали.
Зразу після затримання слідчі добивалися, щоби Водолазкіна взяли під варту, однак Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. У лютому його пом’якшили на вечірній домашній арешт (з 23.00 до 6.00), а в березні взагалі замінили на особисте зобов’язання.
Невдовзі після цього Водолазкін звернувся до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом про скасування наказів начальника ГУНП в Чернігівській області Володимира Нідзельського, виданих 16 грудня 2022-го. За одним із них Водолазкіна притягнули до дисциплінарної відповідальності, а за другим — звільнили з поліції.
У своєму позові ексочільник Новгород-Сіверської поліції вимагав поновити його на посаді і виплатити йому грошове забезпечення за час вимушеного прогулу. Свої вимоги обґрунтовував тим, що його було звільнено лише на підставі затримання за підозрою в хабарництві, але вироку суду, за яким він може вважатися винним, немає. А значить він і не повинен зазнавати заходів дисциплінарного впливу.
Однак Окружний адмінсуд відмовив Водолазкіну, вказавши, що поліція провела правомірне службове розслідування, за висновками якого встановила, що його підозрюють в отриманні хабаря. Крім того, суддя зазначив, що інформація про затримання начальника Новгород-Сіверського РВП викликала суспільний резонанс і призвела до дискредитації поліції. Отже, дії полковника було правильно кваліфіковано як дисциплінарний проступок. Проте Водолазкін із таким рішенням суду миритися не став і подав апеляційну скаргу. Незабаром її мають розглянути столичні судді.
Тим часом ДБР уже завершило слідство в справі про хабарництво і наприкінці липня передало обвинувальний акт до Новгород-Сіверського райсуду Водолазкіну інкримінують ч. З ст. 368 ККУ (Одержання неправомірної вигоди службовою особою, що займає відповідальне становище). Йому загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі. Втім справу, скоріше за все, розглядатиме інший суд. Бо в Новгороді-Сіверському вже двоє суддів почергово (один — З серпня, а другий — 8-го) після отримання справи оголосили собі самовідводи. Рішення мотивували дружніми стосунками з Водолазкіним, які склалися ще в період, коли той очолював місцеву поліцію. Якщо аналогічно вчинить і решта місцевих служителів феміди, то справу спрямують до одного із сусідніх райсудів.
Фото Суспільне Чернігів