Нещодавно Nizhyn Post розповів про роботу дитячого садочка “Кручайлик”. Завідувачка дошкільного закладу Ірина Ухо подякувала колективу за креативність, відповідальність, відданість улюбленій справі.
Пані Ірина тоді зазначила, що закладу дуже пощастило садочку з машиністом з прання та ремонту білизни Наталією Колесник, бо вона – майстер на всі руки: шиє креативні костюми, інвентар для розваг та занять з фізкультури, чудово малює (розмалювала у садочку одну зі стін підсобного приміщення), ліпить глиняні фігурки, створює оригінальні прикраси та аксесуари, допомагає вихователям у створенні розвивального середовища тощо. Крім того, нещодавно Наталія Григорівна отримала призове місце у конкурсі, присвяченому 250-річчю від дня народження відомого українського мореплавця Юрія Лисянського.
Роботи пані Наталі, які побачила журналіст, викликали захоплення. Це гарно! Дуже гарно! Зокрема, йдеться про глиняні фігурки на клумбах у вигляді грибів і тваринок, пошиті костюми, українське вбрання для ляльок, розмальовану стіну на підсобному приміщенні.
В той день поспілкуватися з пані Наталею вдалося лише кілька хвилин. Щоб познайомитися ближче, ми зустрілися у вихідний.
Як давно Наталя Григорівна виявила в собі творчі задатки? Виявляється, з самого дитинства. Дівчинка залюбки шила, в’язала, клеїла. Для Наталі не було проблемою підготувати поробку в якості домашнього завдання в Ніжинську школу №5, в якій навчалася. У хід йшов будь-який підручний матеріал.
Коли перебувала у декреті з первістком Станіславом, вишивала хрестиком ікони. А нещодавно, в період карантину, пов’язаного з пандемією COVID-19, почала малювати. В переважній більшості це – пейзажі, природа. Чому? Бо душа так бажає.
Спробувала намалювати олівцями мореплавця Лисянського на конкурс. Кажуть, вийшло доволі непогано. Навіть приз заслужила.
Скільки часу потрібно, щоб виліпити глиняну фігурку? Пані Наталя не знає точної відповіді на це запитання. Може тільки сказати, скільки часу пішло на всі 13 фігурок, що прикрашають територію дитячого садочка “Кручайлик”. Одна субота – на виготовлення, а потім – по пару годин по неділях: зробити грунтовку і пофарбувати. От і готова краса! Хоч на виставку!
Чи напружує майстриню така робота? В жодному випадку! Навпаки, дає можливість розслабитись і відпочити. Додає наснаги і стимулює до подальшої творчості.
Нестримне бажання творити привело пані Наталю до дитсадочка “Кручайлик” у 2021 році. На попередній роботі продавця роздолля для творчості не було. Завідувачка дошкільним закладом Ірина Степанівна Ухо підтримує будь-яке починання Н. Колесник. А пані Наталя щаслива від того, що її робота доставляє іншим радість.
Потрібно лялечок вдягнути в українське вбрання? Будь ласка! Днями до компанії лялечок долучився козачок. Хочете гарного гнома? Не питання. Пошити за ніч костюм Осені? Без проблем, на ранок все готово. У “Кручайлику” вже є власна костюмерна. З кількома десятками костюмів казкових персонажів. Є ростові ляльки, до створення яких також приклала свої “золоті ручки” пані Наталя.
Матеріал для створення краси майстриня знаходить в секонд-хенді, спеціалізованих магазинах, соцмережах. Дещо підкидує матінка природа.
“Приміром, я побачила якусь річ, а уява вже малює той чи інший образ. Тоді накидую основу, а згодом вже додаю “родзинки”, – розповідає пані Наталя.
Одна з останніх робіт – бджолині вулики. Змайстрував їх працівник дитсадочка Віктор Іванович Мартиненко, а Наталя Григорівна розмалювала. Як і завжди, вийшло яскраво та привабливо. Впевнені: малюкам сподобається, і вони краще запам’ятовуватимуть поданий вихователями матеріал.
Але, як то кажуть, не роботою єдиною. Пані Наталя з чоловіком виховують трьох синів: Станіславу – 18 років, Давиду – 13, Дмитрику – 6. Поки чоловік боронить нашу державу від російських загарбників, жінка “воює” на домашньому фронті: готує, прибирає, перевіряє уроки. І на все у неї знаходиться час. Особливої уваги потребує молодшенький – Дмитрик. І тут мамині суперові ручки стають в нагоді, якщо потрібно реалізувати цікаву ідею.
А ще майстриня розмалювала під’їзд в одній з ніжинських багатоповерхівок, де живе її родина. Зробила приємне і собі, і сусідам.
Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, і дитсадочок тимчасово зачинив свої двері, Н. Колесник разом з чоловіком почали волонтерити. Пані Наталя вдома шила розгрузки, підсумки, плащі, виготовляла ремені для українських захисників. Чоловік шукав необхідні матеріали, і з другом-волонтером вони займалися доставкою. Отака сколотилася в них маленька за чисельністю, але потужна за бажанням допомагати нашим воїнам команда!
Нині пані Наталя живе надією на якнайшвидшу Перемогу. Розраду знаходить в дітях і в улюбленій роботі. Тримається. Посміхається. Творить. Несе людям позитив, якого сьогодні вони так потребують.
Автор: журналіст Nizhyn Post Вероніка Грицова
Фото автора та зі сторінки Наталі Колесник