21 громада Чернігівщини отримає допомогу на харчування учнів 1–4 класів у рамках Програми шкільного харчування Всесвітньої продовольчої програми Організації Об’єднаних Націй.
Про це Суспільному розповів начальник управління освіти та науки Чернігівської ОДА Юрій Музика.
Чернігівщина – одна з 11 областей України, де впроваджується ця програма. Як повідомляє Міністерство освіти та науки України на своєму сайті, 16 листопада підписані відповідні договори на рівні областей.
“Упродовж 2023–2024 навчального року Всесвітня продовольча програма фінансуватиме 30% щоденних гарячих обідів для дітей 1–4 класів у школах Київської, Львівської, Закарпатської, Тернопільської, Хмельницької, Чернігівської, Чернівецької, Черкаської, Миколаївської, Одеської та Полтавської областей. Кошти, отримані в межах програми, школи спрямують на поліпшення якості харчування або зменшення вартості обідів, яку покривають батьки. Області обирали на підставі низки критеріїв, зокрема рівня продовольчої безпеки, а також кількості внутрішньо переміщених осіб”, – зазначається у повідомленні МОН.
За словами Юрія Музики, на Чернігівщині братимуть участь у проєкті такі громади: Бахмацька, Бобровицька, Борзнянська, Височанська, Городнянська, Деснянська, Ічнянська, Прилуцька, Кіптівська, Комарівська, Коропська, Куликівська, Лосинівська, Любецька, Менська, Ніжинська, Новобасанська, Носівська, Остерська, Срібнянська, Сухополов’янська.
“У цих громадах визначені 35 шкіл, де навчається 4 952 учнів 1–4 класів, на яких поширюється програма. Тобто не усі школи визначених громад братимуть участь”, – сказав Юрій Музика.
Юрій Музика. ФОТО: Суспільне Чернігів
Хто саме братиме участь у проєкті, фахівці управління освіти і науки Чернігівської ОДА вирішували спільно з місцевими органами управління освітою.
До уваги брали такі критерії:
- у якій формі (очній чи змішаній) проходить навчання з 1 вересня 2023 року;
- яка відстань школи від найближчого районного центру;
- наявність дітей внутрішньо переміщених осіб.
Кошти допомоги надходитимуть щомісячно до обласного бюджету на окремий рахунок з подальшим відшкодуванням громадам витрат відповідно до кількості фактично спожитих порцій.
Загалом на Чернігівську область у рамках програми передбачено понад 13,5 мільйонів гривень терміном на навчальний рік.